رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: کمتر از ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند

به گزارش صبح رشت، دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان که با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد گزارشی از اقدامات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی در بحران کرونا ارائه کرد.

 

دکتر سالاری اظهار داشت: از اول اسفند با همکاری ۴۰۰ پزشک و ۴۰۰ پرستار در ۲۹ بیمارستان دولتی و خصوصی به بیش از ۱۱ هزار بیمار بستری کرونا رسیدگی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: هم اکنون کمتر از ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری و تحت مداوا هستند.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۵۳ نفر از پرسنل کادر درمان در بیمارستان ها بر اثر ابتلا به کرونا بستری شدند افزود: در این ایام بیش از ۲۵ نفر از پرسنل کادر درمان جان خود را از دست دادند.

 

دکتر سالاری با قدردانی از مساعدت دکتر نوبخت در ایام بحران کرونا گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تخیصیص یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: با منابع تخصیص یافته معوقات کارانه کادر درمان پرداخت و زیرساخت های حوزه درمان تقویت گردید.

وی همچنین از تولید و توزیع ۱۵۰ هزار عدد ماسک n95و ۲ میلیون ماسک جراحی در بیمارستان های گیلان خبر داد.

 

دکتر سالاری خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزو نخستین دانشگاه هایی بود که آزمایشگاه تشخیص کرونا را راه اندازی کرد.

 

ارسال پاسخ