رئیس اداره ارشاد رشت خبر داد: آغاز جشنواره فرهنگی هنری فجر در رشت

«محمد حسنپور» (چهارشنبهT 24 بهمن) در نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر در دو بخش ویژه در شهرستان رشت اجرایی شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با بیان اینکه بخش نخست این جشنواره از ۱۲ بهمن آغاز و ۲۲ بهمن به اتمام رسیده است گفت: محفل انس با قرآن، تقدیر از مدرسان و فعالان قرآنی، تقدیر ازخانواده‌های شهدای اهل قلم، بررسی تاریخ تحولات در یکصد ساله اخیر، فعالیت انجمن شعر و داستان در وصف انقلاب و حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و … از فعالیت های بخش نخست این جشنواره بود.

حسن پور اذعان کرد: انجمن شعر و داستان در طول دو سال گذشته ۶۱ داستان‌نویس پرورش داده است.

وی به بخش دوم جشنواره فرهنگی و هنری فجر اشاره و اضافه کرد: این جشنواره از امروز (۲۴ بهمن) آغاز و تا اول اسفند ادامه دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت افزود: ۱۷ گروه موسیقی آموزشگاه‌های آزاد در جشنواره فرهنگی و هنری حضور داشته و علاقمندان می توانند از آغاز این جشنواره در دو بخش زمانی از ساعت  ۱۵ تا ۱۷:۳۰ و همچنین از ساعت ۱۹ تا ۲۱ شب از اجرای‌های متنوع موسیقی در سالن اجتماعات شهید انصاری مجتمع خاتم الانبیاء( صلی الله علیه و آلله ) بهره‌مند شوند.

وی به حوزه نمایشی این جشنواره پرداخت و افزود: علاقمندان به بخش سینمایی و نمایشی این جشنواره نیز می‌توانند از امروز تا اول اسفند از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به سالن رحمدل این مجتمع مراجعه کنند.

حسن پور به بخش نمایش خیابانی اشاره و تصریح کرد: نمایش خیابانی جشنواره فرهنگی و هنری فجر از امروز ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷ در پیاده راه فرهنگی رشت اجرا خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت به بخش نمایشگاهی این جشنواره پرداخت و خاطرنشان کرد: نمایشگاه عکس‌های انقلاب اسلامی، نمایشگاه گروهی بسیج دانشجویی، نمایشگاه چهل نمایشگاه چهل شهر، چهل عکس و چهل عکاس و همچنین نمایشگاه استانی عکس بسیج و نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی از اهم فعالیت‌های این جشنواره شمرده می‌شود.

وی به برنامه‌های دهه فجر اشاره کرد و ادامه داد: ۷۱ برنامه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در ایام الله دهه فجر تدوین و اجرایی شده است.

حسن پور  اذعان کرد: در این مدت ۵۰۰ هنرمند و هنرجو در اجرای برنامه‌ها فعال بودند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت به اهداف برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فجر پرداخت و اظهار کرد: بزرگداشت ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و همچنین ارائه دستاوردهای یک ساله هنرمندان، استادان و هنرجویان مراکز آزاد هنری و کشف استعدادهای جوانان و نوجوانان، ایجاد هم‌دلی و هم‌گرایی در بین هنرمندان و معرفی مراکز فرهنگی به شهروند از اهم اهداف برگزاری این جشنواره شمرده می‌شود.

حسن پور اظهار کرد: مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری فجر دوم اسفند ساعت ۹:۳۰ در سالن شهید انصاری مجتمع خاتم انبیاء ( صل الله علیه و آلله ) برگزار خواهد شد.

ارسال پاسخ