رئیس اتحادیه خواربار شهرستان رشت: عرضه شکر یارانه ای در چند مرحله بین واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه در حال انجام است

فرزاد ثابت رییس اتحادیه ی خواربار و سقط فروشان شهرستان رشت در گفتگویی با خبرنگاران ضمن تبریک ایام مبارک ماه رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم متدین استان گیلان در خصوص بحث توزیع شکر در شهرستان رشت اظهار داشت : همه ساله مصرف شکر در ماه مبارک رمضان به دلیل نیاز مردم سه الی چهار برابر می شود از صرف افطاری و چای شیرین گرفته تا تولید زولبیا و بامیه نیازمند استفاده از شکر است و لذا چند برابر شدن مصرف این محصول در ماه رمضان نسبت به ماههای دیگر ، این امر را می طلبد که متولیان تولید و توزیع توجه ی ویژه ای به این بخش داشته باشند.

وی افزود : بدین جهت اتحادیه ی صنف خواربار بر آن شد که مباشر خرید و فروش شکر شود و برای توزیع این محصول توسط  مغازه داران اقدام گردید.

ثابت ادامه داد : دو مباشر خرید معرفی کردیم که هر کدام میزان ۲۵ تن شکر جمعا ۵۰ تن در مرحله ی نخست و جمعا ۸۰ تن در مرحله ی بعدی خریداری کردند که مجموعا ۱۳۰ تن شکر خریداری شد و ۸۰ درصد آن توزیع و پخش گردید و ۲۰ درصد آن نیز عن قریب در حال انجام است.

وی با بیان اینکه میزان ۲۰۰ تن شکر برای اتحادیه ی خواربار باید از  قزوین خریداری شود گفت : این حواله نیز در دست اقدام است و با شتاب ویژه ای در مرحله ی بعدی در صورت خرید و دریافت شکر ،این مقدار را برای مصارف خانگی در بین سوپر مارکت داران پخش خواهیم کرد .

وی با بیان اینکه توزیع شکر یارانه ای در بین مغازه داران صنف ساماندهی شده است ،اظهار داشت : ۳۰۰۰ واحد صنفی خواربار در شهرستان رشت پروانه کسب دارند که توسط پرسنل اتحادیه آدرس و نام و میزان دریافتی این کسبه یادداشت می شود و در یک مرحله ۲۰۰ الی ۳۰۰ کیلو (۴ الی ۶ کیسه ) به این خواربار فروشان از طریق اتحادیه داده می شود .لیست توزیع در اختیار بازرسین اتاق اصناف ،اتحادیه و بازرسین صنعت ،معدن و تجارت استان قرار می گیرد و توزیع و عرضه ی این محصول را رصد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه میزان تقاضای مردم به دلیل ایجاد جو روانی کمبود در جامعه بیشتر شده است ،تاکید کرد : متاسفانه این میزان شکری که در بین صنف توزیع می گردد بلافاصله تمام می شود و بسیاری از شهروندان نمی توانند از شکر یارانه ای استفاده کنند .در حالیکه اگر مردم عزیز ما به میزان مصرف خود شکر خریداری کنند تعادل بیشتری در عرضه و تقاضا به وجود می آید و جای نگرانی نیز نخواهد بود .

ثابت ،ارایه ی کالا برگ را یکی از راههای مثبت برای عرضه ی مطلوب محصولات یارانه ای و استفاده ی همه ی مردم ، عنوان کرد و افزود : بحث کالابرگ در زمان جنگ تحمیلی هشت ساله توانست شرایط سخت و کمبودها را برای مردم جبران کند و اکنون که در جنگ اقتصادی هستیم در پیش گرفتن روشهای این چنین خواهد توانست ما را در جهت متعادل کردن بازار یاری کند.

وی در خصوص توزیع شکر در ۳ هزار واحد صنفی در رشت گفت : شهرستان رشت و بخش های تابعه تحت پوشش توزیع شکر توسط اتحادیه قرار دارند و مردم می تواند با مراجعه به سوپر مارکت ها در زمان عرضه ،شکر یارانه ای را دریافت کنند .

وی افزود : تعاونی های ادارات و فروشگاههای بزرگ نیز توزیع شکر را بر عهده دارند و نظارت ها نیز توسط بازرسین ادامه خواهد داشت.

ارسال پاسخ