دیدار شهردار رشت و جمعی از اعضای شورای شهر با خانواده شهید دانش حجتی

به گزارش صبح رشت،به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت،به مناسبت سوم خرداد،سالروز آزادسازی خرمشهر،شهردار رشت به همراه جمعی از اعضای شورای شهر رشت و مدیران شهرداری  با خانواده شهید دانش حجتی دیدار و گفت و گو کردند

در این دیدار محمد حسن عاقل منش،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت،فاطمه شیرزاد،سخنگوی شورا و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی،محمد رضا داوطلب،معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران،امیر ترومیده،مدیر امور ایثارگران شهرداری رشت حضور داشتند.

دکتر مسعود نصرتی با ابراز خرسندی از دیدار با خانواده شهید حجتی در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: دیدار با خانواده های شهدا تجدید میثاق با آرمان های آنان است و موجب دریافت انرژی بیشتر برای ادامه فعالیت های کاری ما می شود.

وی با اشاره به اینکه بازدیدها و دیدارها با خانواده های معظم شهدا از حالت تشریفاتی خارج شود افزود: باید مسائل کاری را در دیدار با خانواده های شهدا مطرح کنیم و مشکلات آنان را بشنویم و برطرف کنیم.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت حماسه سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار کرد: با گذشت سی و هفت سال از عملیات بیت المقدس و دوران دفاع مقدس هنوز یاد شهدا همچنان زنده و جاویدان است.

محمدحسن عاقل منش عملیات بیت المقدس را الگوی مناسبی برای مقاومت و ایثار دانست و تصریح کرد: امروز نیز با همدلی و همراهی مردم و دعای خانواده های شهدا توطئه همه دشمنان خنثی شده است.

وی تاکید کرد: به امید خداوند پرچم انقلاب اسلامی با دستان سرافراز مقام معظم رهبری به صاحب اصلی خود امام زمان(عج) سپرده شود.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز در این دیدار با بیان اینکه خانواده های معظم شهدا پشتیبان نظام انقلاب اسلامی هستند گفت: مادران شهدا مایه عزت و سربلندی نظام اند.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه خانواده های شهدا وقار و متانت خاصی دارند افزود: تنها انتظار و خواسته خانواده های شهدا عزت و سربلندی پرچم جمهوری اسلامی ایران است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان اینکه برخی مسئولان در حوزه خانواده های شهدا کم کاری می کنند تاکید کرد: مسئولان نباید وظیفه خود در برابر خانواده های معظم شهدا را فراموش کنند و عزت و سربلندی ایران اسلامی به برکت خون شهدا است.

مسئول امور ایثارگران شهرداری رشت نیز در این دیدار اظهار کرد: در یک سال گذشته ۱۲ واحد امور ایثارگران در مناطق و سازمان های شهرداری برای رسیدگی به امور ایثارگران راه اندازی شده است. امیر ترومیده افزود: امور ایثارگران شهرداری رشت بیش از ۱۳۰ دیدار با خانواده های معظم شهدا برگزار کرده و تلاش می کند به مشکلات آنان رسیدگی کند.

برادر شهید دانش حجتی در این دیدار ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی اظهار کرد: خانواده های شهدا انتظار زیادی از مسئولان ندارند و شکوفایی ایران اسلامی خواسته خانوادهای شهدا است.

در پایان این دیدار به رسم یادبود لوح تقدیری از طرف شهردار و اعضای حاضر شورای شهر به مادر شهید دانش حجتی تقدیم شد.

شهید حسین دانش حجتی نخستین شهید محله پاسکیاب رشت بود و در ۱۰ شهریور ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس به مقام بزرگ شهادت نائل آمد.

 

ارسال پاسخ