دفاع عضو شورای رشت از پرداخت دیه به بازماندگان دو آتش نشان شهید شهرداری رشت

عضو شورای شهر رشت در هفتاد و هشتمین جلسه شورای رشت از پرداخت دیه به بازماندگان دو آتش نشان شهید به نام های عبدی و مرادی دفاع کرده و خواستار حمایت بیشتر از مجموعه کارکنان شهرداری رشت بالاخص آتش نشانان شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت فاطمه شیرزاد با حمایت از لایحه پرداخت دیه به خانواده های دو آتش نشان شهید به نام های عبدی و مرادی اظهار کرد: عدم پرداخت دیه به خانواده های دو آتش نشان شهید به نام های عبدی و مرادی طی این سالها به واسطه قصور شهرداری رشت بوده است.

وی با بیان اینکه حادثه ای که در سال ۷۵ در حین اعزام به محل ماموریت برای دو آتش نشان به نام های عبدی و مرادی به وقوع پیوست منجر به فوت آنان شد افزود: متاسفانه به واسطه اینکه خودروهای سازمان آتش نشانی در آن سال فاقد بیمه شخص ثالث بود ، حق قانونی بازماندگان این دو آتش نشان پرداخت نشد.

شیرزاد با تاکید بر اینکه آتش نشانان جان خود را در طَبق اخلاص گذاشته اند افزود: باید از این افراد و خانواده های آنان به خوبی حمایت شود و این دو آتش نشان شهید نیز در حین اعزام به محل ماموریت جان خود را از دست داده و باید حق قانونی خانواده های آنان پرداخت شود.

وی با اعلام اینکه شهرداری رشت با دستگاه های دیگر در مباحث مالی مساعدت فراوانی انجام می دهد بیان کرد: انتظار دارم با لایحه پرداخت دیه به بازماندگان این دو آتش نشان شهید که از خانواده بزرگ شهرداری رشت هستند موافقت شود.

 

ارسال پاسخ