در یکصد و هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد؛ تاکید بر ‌حمایت از هنرمندان صنایع دستی و تکمیل پروژه های یادمان شهدای گمنام، آرامگاه دکتر حشمت و احداث درمانگاه بیماران هموفیلی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی رشت، یکصد و هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت به ریاست فاطمه شیرزاد با دستور بررسی روند احداث یادمان شهدای گمنام پارک ملت، یادمان دکتر حشمت و پروژه درمانگاه بیماران هموفیلی برگزار شد.
فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه روند تکمیل پروژه های فرهنگی و اجتماعی به کندی پیش می رود افزود: پروژه های نیمه تمام عمرانی باید در اسرع وقت تعیین تکلیف شده و به بهره برداری برسند.
وی به ضرب الاجل ده روزه کمیسیون فرهنگی برای تعیین تکلیف پروژه یادمان شهدای گمنام اشاره کرد و گفت: منتظر ادامه ساخت پروژه ناتمام یادمان شهدای گمنام پارک ملت هستیم و شهرداری تا پایان شهریور امسال باید این پروژه را به بهره برداری برساند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت همچنین خواستار تسریع در روند تکمیل یادمان دکتر حشمت و اتمام درمانگاه بیماران هموفیلی در محله چله خانه شد.
فاطمه شیرزاد ضمن تبریک هفته صنایع دستی اظهار داشت: بزودی ساختمان فرهنگ و هنر به موزه صنایع دستی تبدیل خواهد شد.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در ادامه افزود : هنرمندان صنایع دستی به حمایت بیشتر مسولان نیازمندند.
فاطمه شیرزاد در ادامه جلسه به اقدام جوانمردانه بهسا مقصودی‌ کودک ۷ ساله گیلانی پرداخت و گفت: اقدام ارزشمند اخلاقی و پهلوانه بهسا قابل تحسین است.
در ادامه جلسه به مناسبت هفته جهانی صنایع دستی از حسین میرزایی معاون میراث فرهنگی گیلان و همچنین به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی از بهسا مقصودی شطرنج باز خردسال گیلانی به علت حرکت جوانمردانه اش در مسابقات بین المللی شطرنج تجلیل به عمل آمد.

ارسال پاسخ