دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان: مدیریت در حوزه بهداشت و درمان گیلان ضعیف است

به گزارش صبح رشت، دکتر مجید دل آور دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: قدمت تشکل انجمن اسلامی پزشکان به پیش از انقلاب باز می گردد و این تشکل پس از انقلاب اسلامی مجوز فعالیت گرفت و در زمینه های سیاسی و صنفی فعال است.

 

وی رسالت راه اندازی انجمن اسلامی پزشکان را ارتقای سلامت و پیگیری مطالبات مردم در زمینه سلامت عنوان کرد.

 

دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان با بیان اینکه استان گیلان در حوزه های بهداشت و درمان در سال های اخیر عملکرد ضعیفی داشته است بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال های اخیر در آموزش، پژوهش،بهداشت،درمان و پرداخت مطالبات پرسنل جزو ۱۵ دانشگاه آخر کشور است.

 

دکتر دل آور با اشاره به اهمیت توجه به مقوله سلامت اظهار کرد: دین اسلام نیز به سلامت تاکید فراوانی دارد و ضرر رساندن به جسم در اسلام حرام است.

 

وی با اشاره به اینکه شاخص های بهداشتی استان گیلان در سال های اخیر عقب افتاده است افزود: کارانه همکاران حوزه بهداشت ۱۶ ماه عقب افتاده است و هنگامی که کارکنان با مشکلات مالی مواجه باشند انگیزه کاری آن ها کاهش می یابد.

 

وی به ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو اشاره کرد و افزود: متاسفانه رژیم غذایی مناسب در رشت رعایت نمی شود و مصرف نمک و غذاهای فست فود بالا است.

 

دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان با اشاره به اینکه معضل سراوان باعت بروز بیماری های زیادی از جمله سرطان برای مردم منطقه و شهروندان رشت شده است گفت: برخی نمایندگان با حمایت از مدیران ضعیف از عوامل حل نشدن معضل سراوان هستند.

دکتر دل آور با اشاره به اینکه استان گیلان پزشکان متخصص و مجرب فراوانی دارد بیان کرد: وجود مافیا در رشته های مختلف پزشکی و عدم مبارزه از سوی مسئولین صدمات زیادی را به مردم در حوزه درمان وارده کرده است.

 

وی فقدان بیمارستان جامع در شهرستان رشت را یکی از معضلات جدی عنوان کرد و افزود: عدم وجود راه اندازی بیمارستان جامع باعث بروز مشکلات فراوانی برای بیماران شده است.

 

دکتر دل آور با اشاره به اینکه بیمارستان پورسینای رشت فاقد یک ccu  و یا icu برای اطفال است افزود: مرکز رادیولوژی پورسینا نیز تنها دارای یک دستگاه سی تی اسکن است.

 

دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان تصریح کرد: گاهی دستگاه سی تی اسکن پورسینا سه ماه خراب می شود و بیماران را برای سی تی اسکن به بخش خصوصی ارجاع می دهند.

وی به حضور باندهای خاص در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اشاره کرد و افزود: این باندها با ارائه خدمات کمتر به بیماران آن ها را وادار می کنند به بخش خصوصی مراجعه کنند.

 

دکتر دل آور ادامه داد: این باندهای مافیای خاص خدمات اجازه فعالیت فعالیت متخصصین شایسته را در بخش های دولتی و خصوصی نمی دهند.

 

افزود: معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت تربیت کادر درمانی استان و مدیران آینده را برعهد دارد و باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد اما متاسفانه همیشه مورد بی مهری قرار می گیرد.

ارسال پاسخ