دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان: حضور آگاهانه مردم در انتخابات ضروری است/ اشتغال مهم ترین مشکل گیلان

دبیر شورای انجمن اسلامی پزشکان گیلان گفت: حضور آگاهانه مردم در انتخابات امری ضروری بوده و آینده کشور و جوانان در گرو رای پاک و آگاهانه مردم است.
دکتر مجید دل آور امروز در جمع مردم رشت با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: ان شاءالله امسال نسبت به گذشته درک و معرفت بیشتری به مقام حضرت فاطمه (س) پیدا نماییم.
وی با بیان اینکه دو راه برای نزدیک شدن به خدا وجود دارد، افزود: یک راه عبادت و راه دوم درست زیستن است که موجب رشد و ارتقای انسان می شود.
این فعال سیاسی اجتماعی در ادامه مهم ترین مشکل کشور را موضوع اشتغال جوانان دانست و تصریح کرد: زمانی رفتن به جبهه ارزش بود و امروز ایجاد اشتغال برای جوان بیکار ارزش است.
وی با اشاره به اینکه مسئولان و حاکمیت جامعه در بیکاری جوانان مسئول هستند، گفت: طبق اصل ۲۸ قانون اساسی دولت مکلف به ایجاد اشتغال برای جوانان است تا جوان بتواند با درآمد آن مسکن تهیه کند و تشکیل خانواده دهد.
دل آور، شرایط فعلی کشور و وجود تورم را مانعی برای دست یابی جوانان به مسکن دانست و اضافه کرد: مسئولان دولتی در سال های اخیر بسیار ضعیف عمل کردند و مهم ترین آیتم های اساسی رفاه مانند اشتغال، مسکن، قدرت خریدگ شکاف طبقاتی و…. رفع نشده است.
عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان ایران هدف برخی از نمایندگان و مسئولان را به کار گماردن مدیران نالایق برای چهار سال بعد نمایندگی و کسب رای عنوان کرد و یادآور شد: با وجود ظرفیت های بالقوه ای که در گیلان است، اما این استان از بیکاری جوانان خود رنج می برد که حاصل خیانت برخی نمایندگان و عدم نظارت آنها بر عملکرد دولت و بکار نگرفتن مدیران شایسته است.
وی فرار سرمایه گذار از گیلان را موجب بروز مشکلات و افزایش نرخ بیکاری ذکر کرد و متذکر شد: مدیران باید مشوق سرمایه گذاران باشند اما استمرار موقعیت مهم ترین هدف برخی از مسئولان و نمایندگان بوده که مشکلات را افزایش داده است.
دل آور با بیان اینکه طبق اعلام یک مرجع نظارتی، ۷۸ هزار میلیارد تومان معوقات مالی مربوط به ۱۰۰ نفر است، تصریح کرد: معوقات تسهیلات بانکی رقم بسیار بزرگی است که می توانست در اختیار جوانان قرار گیرد و بیکاری را کاهش دهد.
وی با اشاره به اینکه عزم و اراده لازم در مسئولان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: فرار نخبگان و نیروی انسانی خلاق از کشور به دلیل تبعیض ها و عدم تضمین شغلی آنهاست که یک فاجعه ملی است.
این فعال سیاسی اجتماعی افزود: پیشرفت ایران در تمام زمینه ها نیازمند حضور جوانان باهوش جامعه است اما متاسفانه هر سال شاهد هجرت نخبگان هستیم و مسئولان باید برای کاهش مشکلات جوانان تلاش مضاعف کنند.
وی حضور آگاهانه در انتخابات را مهم خواند و یادآور شد: مردم باید آگاه باشند که در انتخابات رای خود را نفروشند.
دل آور آینده کشور و جوانان را در گرو رای درست و پاک مردم دانست و گفت: اگر مجلس و دولت ضعیف باشد راه به جایی نمی بریم و اگر تعهد نباشد مشکلات متعدد می شود و مدیران نالایق خواهیم داشت بنابراین حضور آگاهانه مردم در انتخابات می تواند سرنوشت گیلان و رشت را تغییر دهد.

گیلان گفت: حضور آگاهانه مردم در انتخابات امری ضروری بوده و آینده کشور و جوانان در گرو رای پاک و آگاهانه مردم است.

ارسال پاسخ