جعفرزاده مطرح کرد: رد واگذاری کارخانه سیمکو به خواهرزاده یکی از مسئولین

نشست پرسش و پاسخ (تریبون آزاد) دانشجویی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی خانه کارگر گیلان با حضورغلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در سالن شهید انصاری خاتم الانبیاء رشت برگزار شد.
در این نشست تعدادی از دانشجویان برخی از مطالبات خود در خصوص؛مساله شیرابه سراوان، خرید دستگاه زباله سوز و خطرات آن، بحران بیکاری، عدم توجه مجلس به خدمات اجتماعی، انتصاب ژن خوب، مساله سرمایه گذاران موسسه کاسپین، بحران تورم و گرانی و فاصله گرفتن مسئولین از مردم را به صراحت بیان کردند.
نماینده رشت نیز با بیان اینکه مطمئن هستم اگر زمانی مشکلی برای کشور پیش بیاید جوانان ما بسیار قوی‌تر و حماسی‌تر وارد عرصه می‌شوند، خاطر نشان کرد:
این که بگوییم جوانان ما مثل گذشته صالح و مدافع ارزش ها نیستند درست نیست، حتی اگر جنگی شود حتما شاهد حضور آن ها خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در مورد ایثارگران و جانبازان دو سه مورد مکاتبه با معاون اول رئیس جمهور داشته‌ام، افزود: در بودجه سال ۹۸ طرح خدمات رسانی به ایثارگران بازنگری خواهد شد. البته علت اینکه در این زمینه ضعیف شده‌ایم بخشی به اقتصاد و شرایط فعلی کشور مربوط است و بخشی هم فراموشی است.
جعفرزاده با بیان اینکه ۴۰ سال در مورد زباله اتفاق تلخی در شهرستان رشت رخ می‌دهد، افزود: در مورد دفن زباله نمی توانیم مثل استانهای جنوبی عمل کنیم،در حال حاضر دستگاه پیشرفته زباله سوزی با کمک جوانان در داخل گیلان در حال ساخت است و تستهای اولیه بهداشتی زباله سوز نیز صورت گرفته است.
نائب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس تصریح کرد: دغدغه بیماری مردم درست است و باید مبحث زباله حل شود. بنده نیز این مسئله را رها نکرده ام . باید از شورای شهر نیز انتظار داشته باشیم که سریعتر عمل کنند که البته اعضای شورا اقدامات خوبی انجام دادند.
در ادامه بیان داشت: متاسفانه دشمنان موفق شدند پروژه فساد سازی در این کشور را اجرا کنند خیلی خوب کار می کنند که همه را فاسد نشان دهند. البته ما در مورد عدم شفافیت سازی نیز مقصر هستیم.
جعفرزاده با رد واگذاری کارخانه سیمکو به خواهرزاده یکی از مسئولین اظهار کرد: مدیر کارخانه سیمکو اعلام کرد که هر گونه واگذاری کارخانه به خواهرزاده یکی مسئولان را رد کرده‌ام اگر کسی در این خصوص سند و مدرکی دارد ارائه دهد.
نماینده رشت با اشاره به اینکه تمام دولت ها یی که وارد عرصه صنایع شدند دچار فساد شدند، افزود: اداره کشور به صورت دولتی دچار اشکال است و تمام دولتها ناموفق خواهند بود.
وی با بیان اینکه سازمان‌های دولتی چه معنا دارد که دارای بنگاه اقتصادی باشند، افزود: شما دانشجویان به عنوان مغز متفکر جامعه با هر گونه بنگاهداری مخالفت کنید.
وی ادامه داد: از بنگاه داری ادارات باید جلوگیری شود، باید کشور به دست مردم اداره شود و کارافرین ها وارد عرصه شوند.
جعفرزاده در مورد قانون بیمه نیز عنوان کرد: در حال حاضر ۱۶ صندوق بازنشستگی در کشور داریم. که این صندوق باید پاسخگوی بازنشستگان باشد. ۹۶ و نیم درصد صندوق لشکری و ۶۸ صندوق کشوری را دولت در حال تأمین اعتباری است.
وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب صندوق بازنشستگی را اگر می‌فروختیم تا ۱۵ سال می‌توانستیم به بازنشسته‌ها رسیدگی کنیم اما اکنون اگر بخواهیم صندوق را بفروشیم فقط ۴ ماه الی ۷ ماه خواهیم توانست حقوق بازنشسته‌ها را تأمین کنیم.
نماینده رشت با بیان اینکه تمام صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته هستند، افزود: الان حدود سالانه ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی دولت به صندوق بازنشستگی کمک می‌شود.
نماینده رشت با اشاره به بحران سپرده گذاران موسسات مالی اعتباری از جمله کاسپین گفت: باید ابتدا پرسید چه کسانی مجوز این موسسات را صادر کردند. من به صراحت می گویم موسسات اعتباری را برای پولشویی ایجاد شدند. سپرده گذاران جایی قرارداد بستند که ۳۷ درصد سود دریافت کنند که شدنی نیست.
وی با ذکر اینکه دولت روحانی از پول بیت المال مجبور شد بدون رای مجلس خسارت سپرده گذاران را پرداخت کند، خاطر نشان کرد:
خوب است سوال شود روحانی به چه اجازه ای ۱۵ هزار میلیارد تومان پول بیت المال را به سپرده گذاران داد که اعتراضات بخوابد؟! اکنون همه پولشان را پس گرفتند ولی آن ده درصدی که باقی ماندند معتقدند باید سود خودشان را از سال ۹۴ دریافت کنند که این حرف غلطی است.
جعفرزاده با اشاره به مساله مهاجرت معکوس در گیلان نیز گفت: در مورد میزان مهاجرت ها ۱۲۸ هزار نفر آمار داریم که در گیلان سکنی گزیدند و اکثر کسانی که می آیند مولد نیستند و مصرف کننده هستند.

وی با بیان اینکه مهاجرت در استان های شمالی منفی شده است، اظهارکرد: ما در این رابطه توضیحات راخواسته ایم و به دولت گفته ایم که هیچ برنامه ای ندارید،ما که نمی توانیم جلوی آن ها را برای خرید خانه بگیریم ولی برنامه ریزی برای این مهاجرت ها باید صورت گیرد.
نماینده رشت با انتقاد از استعفای نمایندگان اصفهان به دلیل عدم توجه به مطالبات استان خودشان گفت: من نمیفهمم استعفای نماینده یعنی چه؟ ما آمده ایم که از حق مردم دفاع کنیم نه این که خودمان نیز شانه خالی کنیم. ما نسبت به این استعفاء نمایندگان اصفهان اعتراض کردیم و آقای پزشکیان هم اعلام کرد دولت حق ندارد استعفاء را در بودجه ترتیب اثر دهد.
وی با بیان اینکه استان گیلان نیز آب کافی ندارد، گفت: درگیلان نیز بحران کم آبی وجود دارد و نباید با بارش هایی که داریم این خطر را نادیده بگیریم. از همین جهت و مسائل محیط زیستی است که به صراحت می گوئیم که با احترام به آقای رئیس جمهور اجازه انتقال آب دریای خزر را نمی دهیم.
جعفرزاده با اشاره به انتصاب داماد رئیس جمهور نیز گفت: پیشنهاد استعفای کامبیز مهدی زاده را من خودم به ایشان دادم. ولی شهادت می دهم خود رئیس جمهور بی اطلاع بود و درخواست لغو حکم را داده بود.
وی با بیان اینکه مصوبه‌ای در زمینه شایسته گزینی در دست بررسی داریم ، خاطر نشان کرد : شورای اداری کار کشور در دو سال پایانی دولت خاتمی مصوباتی داشت که متاسفانه در ابتدای دولت احمدی نژاد کنار گذاشته شد.
وی با تاکید بر ضرورت شفاف سازی کار نمایندگان گفت: بنده هر زمان که رأی می‌دهم تصویرش را در فضای مجازی می‌گذارم اما متاسفانه نماینده‌ای در مجلس عنوان می‌کند که اکنون برای من پیامکی آمد که اگر به فلان مصوبه رأی دهم خانواده‌ات را خواهیم کشت.
جعفرزاده در مورد یارانه‌ها نیز گفت: صادقانه باید بگوییم که منبع تأمین یارانه‌ها از کجا است؟ اگر برق، آب و بنزین ارزان است از جیب مردم برداشته می‌شود. دولت باید به مردم بگویید از کجا تأمین می‌شود؟ یارانه‌های نقدی سالانه ۴۲ هزار میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه در مورد مصوبه‌های حساس رفراندوم گذاشته شود افزود: باید در تصمیم گیریهای مهم نظر مردم را داشته باشیم. باید این مسائل شفاف سازی شود تا یک نفر برای خودش نگوید یارانه باید بیست برابر شود. در حالی کل درآمد کشور تحریم هم نباشد و همه را جمع کنیم یارانه بیست برابر بیشتر از بودجه کشور می شود.
جعفرزاده افزود: معادل ۷۰ درصد از مالیات کشور معاف مالیاتی می‌دهیم و اگر اصلاحات اقتصادی انجام نشود نمی‌توانیم کشور را اداره کرد.
وی با بیان اینکه در کشور سازمان تأمین اجتماعی نداریم، گفت: در کشور خدمات درمان تأمین اجتماعی داریم باید برای ایجاد سازمان مطالبه گر باشید.
جعفرزاده با اشاره به حادثه تلخ آتش سوزی و کشته شدن تعدادی از دانش اموزان در زاهدان گفت: کمیته‌ای در مورد این موضوع تشکیل شده است.
وی ادامه داد: صندوق تأمین اجتماعی حق الناس است و مجلس حق ندارد برای آن قانون وضع کند این صندوق ورودی و خروجی دارد حتماً مطالعه کنید که چه بر سر این صندوق در دوره‌های گذشته آمده است.
نماینده رشت یادآور شد: طرح سلامت طرح مشکل دار است و بنده مخالف این طرح هستم.

ارسال پاسخ