تیم درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ در دوره بقا در شرایط سخت استان قزوین شرکت می کند

میرمومنی خبرنگار معاون بهداشت ودرمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ۲۷۲ تن از کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان در قالب تیم‌های BHCUدرمان اضطراری ،سازماندهی شده و دوره های آموزش‌های تخصصی لازم را با موفقیت سپری نموده اند .
نهضت قنبرزاده معاون بهداشت ودرمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ۲۷۲ تن از کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان در قالب تیم‌های BHCUدرمان اضطراری ،سازماندهی شده و دوره های آموزش‌های تخصصی لازم را با موفقیت سپری نموده اند .


نهضت قنبرزاده خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل معاونت درمان،شهرستان‌های دارای جمعیت یکصد هزار نفر باید یک تیم درمان اضطراری داشته باشند تا در زمان بروز حوادث احتمالی ، با حضور در منطقه حادثه دیده خدمات درمانی اولیه را به مردم ارایه دهند. وی افزود: با توجه به بافت و تراکم جمعیتی و میزان حادثه خیزی استان گیلان و ورود گردشگران در تمامی فصول سال به این استان ، تشیکل ،سازماندهی و آموزش مستمر برای تیمهای درمان اضطراری در ۱۶ شهرستان استان گیلان در دستور کار قرار گرفته است .
معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان اضافه کرد: این تیم‌ها شامل دو پزشک، دو پرستار، ماما، کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت روان، تکنسین فنی و سه امدادگر است که دوره‌های آمادگی و درمان اضطراری را آموزش می بینند .


قنبر زاده گفت: این تیم‌ها طی مدت شش ماه گذشته با حضور مدرسین و کارشناسان معاونت درمان، آموزش‌های لازم برای تشکیل تیم‌های درمان دریافت کردند تا در مواقع ضروری از جمله مانورهای اضطراری و زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: تیم درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان گیلان به تعداد ۱۷ نفر از تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال جاری در منطقه آق بابای استان قزوین در دوره بقا در شرایط سخت با حضور استانهای قم,البرز,تهران,مازندران, شرکت خواهد نمود .
دوره بقا در شرایط سخت ، یکی از دوره های توان افزایی تیم های بهداشت و درمان اضطراری است که در قالب کلاسهای آموزشی و فعالیتهای عملیاتی و تخصصی به مدت ۳ روز به میزبانی استان قزوین برگزار خواهد شد.

ارسال پاسخ