تمامی ملزومات یک پزشک متخلف در رشت به نفع دولت ضبط شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به همت تیم‌های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با حکم مراجع قضایی، مطب یک پزشک متخلف و سرشناس در رشت تعطیل و تمامی ملزومات آن به نفع دولت ضبط شد.

دکتر اسماعیل نور صالحی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه گیلان، اظهار کرد: در پی بازدیدهای میدانی کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شکایات مردمی، مشخص شد یک پزشک عمومی با راه اندازی مرکز زیبایی غیر مجاز در رشت و انجام اعمال جراحی زیبایی و دخالت در کارهای تخصصی پزشکی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که نیاز به مجوز خاص دارند، سلامت شهروندان را به خطر می‌انداخت.

وی ادامه داد: در هفته‌های گذشته بخشی از این مرکز درمانی که دستگاه‌های مذکور در آن استقرار داشتند، با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی پلمپ شد و پرونده این پزشک خاطی به محاکم قضایی ارجاع شد.

نورصالحی تصریح کرد: در حالی که هنوز تکلیف این پزشک خاطی در محاکم قضایی مشخص نشده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود، با شکایت مردمی باخبر شدیم نامبرده مجدداً در حال فعالیت و انجام اعمال جراحی در بخش‌های دیگر این مرکز است که با حضور کارشناسان نظارتی دانشگاه، این مرکز درمانی به طور کامل تعطیل و تمامی ملزومات آن ضبط شد و پزشک نامبرده به جریمه نقدی محکوم شد .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: براساس آیین نامه‌های وزارت بهداشت، استفاده از هرگونه تجهیزات و دستگاه‌های غیر متعارف درمانی در مطب پزشکان ممنوع بوده و هیچ کس نمی‌تواند بدون داشتن تخصص و مجوزهای قانونی از این دستگاه‌ها برای درمان بیماران استفاده کند.

وی، از مردم خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درمانی، سریعا موضوع را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند و یا به صورت حضوری موضوع را به کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه گزارش دهند.

ارسال پاسخ