بن بست شورا؛ چشم انتظار کدخدامنشی ریش سفیدانش

شب گذشته هفتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر رشت با دستور جلسه ارائه برنامه های نامزد تصدی پست شهرداری رشت برگزار شد ، اما این جلسه هم به سان دیگر جلسات بدون نتیجه ماند تا کماکان شهر رشت قریب ۶ ماه شهردار نداشته باشد.
طبق ابلاغیه جدید هیات محترم وزیران به استانداریهای سراسر کشور شرایط انتخاب سمت شهردار برای اعضای شورا سخت تر شده است و از بین ۱۱ نامزدی که شب گذشته رزومه آنها بررسی شد، تنها ۵ نفر حائز شرایط مدیریت میانی تا سقف ۹ سال بودند. در این آیین نامه اشاره شده که اگر شهردار منتخب شورا، شرایط را نداشته باشد، حتی استاندار گیلان نیز این اختیار را دارد تا پیش از ارسال پرونده به وزارت کشور، شهردار منتخب را تایید نکند.
شرایط وقتی سخت تر می شود که اعضای شورا هنوز به همگرایی لازم نرسیده اند و در این میان، ریش سفیدان این شورا می توانند نقش موثری در این همگرایی و همدلی ایجاد نمایند.
فضای دو قطبی ایجاد شده در زمان شهردار منتخب قبلی شورا که از سوی وزارت کشور تایید صلاحیت نشد، می بایست بشکند تا اعضای شورا بار دیگر بتوانند همانند زمان انتخاب دکتر نصرتی ، شهرداری انتخاب کنند که بیش از ۶ رای اعتماد داشته باشد.
اکنون وقت آن رسیده است که روسای سنی شورای شهر همچون، احمد رمضانپور که ردای مجلس به تن کرده بود، محمدحسن عاقل منش که تجربه ۳ دور حضور در شورای شهر رشت را داشته و چهار سال ریاست این شورا را داشته و اسماعیل حاجی پور با سومین دور حضور خود در شورا ، میان دیگر اعضای شورای شهر پا درمیانی کرده و شورا را از این بن بستی که گرفتار شده است ، نجات دهند.
اعضا شورا مردم به شما اعتماد کرند بدانید وقتی نمانده است ، رشت بدنبال تصمیم تاریخی شماست ، شاید زنگ خطر انحلال شورا را هم شما شنیده اید؟!

ارسال پاسخ