برگزاری رویدادهای متنوع علمی-کارگاهی در سه روز اول نخستین سالانه شهرپژوهی شهرداری رشت

رئیس اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت از برگزاری بیش از ده رویداد علمی در قالب میزگردها و کارگاه های جانبی نخستین سالانه شهرپژوهی شهرداری رشت در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان خبر داد.
دکتر نرجس محجوب با اشاره به اقدامات غرفه شهرداری رشت در این نمایشگاه جهت عرضه دستاوردهای پژوهشی در قالب کتب، طرح های پژوهشی و پایان نامه های حمایتی، برگزاری رویدادهای علمی-کارگاهی با تاکید بر ارائه مسائل کاربردی و رابطه میان شهر و مولفه های مختلف فرهنگی، زیست محیطی، اقتصادی و …را از نقاط قوت نخستین سالانه شهرپژوهی برشمرد.
وی میزگردها و کارگاه های برگزار شده طی سه روز گذشته را شهر و ادبیات بومی، شهر و پژوهش هنر، شهر و معماری ( طراحی المان های شهری- اوریگامی)، شهر و محیط زیست( اوریگامی- آبیاری قطره ای)، شهر و موسیقی پژوهی، کتابشناسی شهر دوستدار کودک و مطالعه فضاهای شهری، شهر و اقتصاد، شهر و گردشگری و شهر و برنامه ریزی مشارکتی برشمرد.و اظهار نمود اسکیس از بناها و فضاهای شهری و طراحی های گرافیکی به عنوان یکی از فعالیت های جانبی غرفه شهرداری رشت که حرکتی نو و خلاقانه بوده است، مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.
محجوب ضمن ابراز رضایت از استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه، از علاقمندان دعوت نمود همچون روزهای گذشته، در روز پایانی فعالیت نمایشگاه از غرفه شهرداری رشت بازدید نمایند. وی همچنین از همکاران شهرداری و سایر علاقمندان به عرصه پژوهش دعوت نمود تا در مراسم اختتامیه سالانه شهرپژوهی شهرداری رشت شامل نشست حیات اجتماعی شهر و تقدیر از پژوهشگر برتر و پروپوزال برتر در روز سه شنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن کنفرانس سازمان آتش نشانی شرکت نمایند.

ارسال پاسخ