قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس قالب وردپرس
23 C
Rasht, IR
پنج شنبه, خرداد ۳۰, ۱۳۹۸
افزایش حضور گردشگران خارجی برای نوروز۹۸ در گیلان

افزایش حضور گردشگران خارجی برای نوروز۹۸ در گیلان

دکتر شهرود امیر انتخابی با بیان اینکه ، استان گیلان در نوروز امسال میزبان بیش از شش میلیون و ششصد و پنج هزار نفر مسافر ورودی به استان بود اعلام کرد : از این تعداد بیش از چهار میلیون و هفتصد و چهارده هزار نفر شب اقامت در مراکز اقامتی ثابت و موقت به ثبت رسیده است.

وی در ادامه مجموع حضور و شب اقامت گردشگران را در نوروز امسال به ترتیب با کاهش ۱۴ و ۴۷ درصدی اعلام و خاطر نشان کرد : تغییر شرایط جوی در سطح کشور و بارش باران های مدت دار و جاری شدن سیل در استانهای شمالی از دلایل کاهش حضور و اقامت گردشگران در نوروز امسال بود.

دکتر امیر انتخابی  با بیان اینکه از ۲۷ اسفند ۹۷ تا ۱۶ فرودین ۹۸ بیش از یک میلیون و چهارصد و شصد و سه هزار خودرو وارد گیلان شده است اضافه کرد : نزدیک به ۲۷۰ هزار نفر هم در طول ایام نوروز از موزه ها ، بناهای تاریخی و مراکز تفریحی و سرگرمی استان بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه در نوروز امسال بازدید های بازرسان این اداره کل از تاسیسات و مراکز اقامتی و گردشگری با افزایش ۱۶ درصدی همراه بود گفت : تعداد ۳۹۲۱ بازدید مشترک توسط بازرسان و کارشناسان این اداره کل با سایر دستگاهای متولی دیگر انجام شده است.

دکتر امیر انتخابی در پایان آمادگی گیلان را برای گردشگرپذیری برای تمام فصول و مقاطع سال اعلام کرد و گفت : استان گیلان با داشتن مواهب طبیعی و آثار فاخر ملی آماده پذیرایی  مسافران داخلی و گردشگران خارجی در تمام مدت سال است.

ارسال پاسخ