افتتاح نمایشگاه “مجموعه داران گیلانی” در رشت

نمایشگاهی از اسناد ، سکه و تمبر جمعی از مجموعه داران گیلانی در سالن نمایشگاهی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان افتتاح شد.مهران اشراقی مجموعه دار گیلانی و برپا کننده ی این مجموعه  اظهار داشت :  این نمایشگاه به جهت ترویج فرهنگ مجموعه داری ، ارائه این فرهنگ و شناساندن عموم مردم و نسل جوان با داشته های تاریخی و فرهنگی است.

وی افزود : این نمایشگاه با همکاری ۲۴ مجموعه دار از سراسر استان گیلان تشکیل شده  و در این نمایشگاه مجموعه تمبرهای ایران و دیگر کشورهای جهان ، سکه های ایران از دوره قاجاریه تا به امروز، اسکناس های ایران و چندین کشور دنیا ، کتب خطی، عکسها و اسناد قدیمی از دوره قاجاریه تا کنون به نمایش گذاشته شده  است .

اشراقی ادامه داد : البته مجموعه داران سعی کردند بخشی از مجموعه خود  را به نمایش بگذارند و جالب است بدانید که در این نمایشگاه خانم “کبری علیپور ”  به عنوان یک مجموعه دار با بالاترین سن  و خانم “کیمیا اشراقی ”  با کمترین سن در بین مجموعه داران در بخش  سکه های جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

گفتنی است این نمایشگاه از تاریخ ۱۱ الی ۱۸ خرداد و در ساعت ۸  تا ۱۸ عصر برای بازدید علاقمندان در سالن نمایشگاهی اداره کل میراث واقع در بلوار شهید انصاری رشت دایر می باشد.

خبرنگار_ماریا اخوان

ارسال پاسخ