استاندار گیلان : بخشنامه اخیر در خصوص اولویت درج آگهی در روزنامه های محلی باطل است

دکتر مصطفی سالاری در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی درنشست خبری با خبرنگاران استان گفت: ما می‎خواهیم استان با حفظ بافت طبیعی گیلان محل پذیرای گردشگران باشد.
دکتر سالاری در پاسخ به سئوال یک از خبرنگاران درباره برنامه ویژه دولت برای جلوگیری از حضور گسترده مهاجران به گیلان و خرید زمین های کشاورزی مردم اظهار داشت: این امکان وجود ندارد که بگوییم کسی به گیلان نیاید و یا این که کسی زمین‌ها را نفروشد، اما می‌توانیم برای گیلانیان ایجاد انگیزه کنیم تا در گیلان بمانند و از زمینهای خود حفظ و حراست کنند.
وی افزود: ما می‎خواهیم استان با حفظ بافت طبیعی گیلان محل پذیرای گردشگران باشد و همین امر سبب منبع درآمدی برای مردم این استان خواهد بود.
دکتر سالاری یادآور شد: ساخت و سازها اگر توسط بومیان باشد، باعث می‌شود مردم استان فرهنگ خود را به گردشگران انتقال دهند و حتی می توانند گردشگران کشاورزی راه اندازی کنند و طرح بوم گردی هم اگر درست انجام شود ، باعث خواهد شد دیگر شاهد فروش زمین و خرید آن توسط غیر گیلانی ها نباشیم.
بخشنامه اخیر در خصوص اولویت درج آگهی در روزنامه های محلی باطل است
استاندار گیلان همچنین در اعتراض جمعی از سرپرستان روزنامه های سراسری و منطقه ای به بخشنامه اخیر استانداری گیلان در خصوص اولویت درج آگهی در روزنامه های محلی گفت:بخشنامه اخیر صادر شده قابل استناد نیست و باطل است و مدیر کل ارشاد استان گیلان باید با دعوت از نمایندگان اصحاب رسانه در روزنامه های سراسری،محلی و منطقه ای سازو کاری را در این زمینه تعریف کنند که منصفانه و عادلانه باشد.
وی با بیان اینکه متن بخشنامه ای که چند تا غلط املایی دارد از نظر بنده قابل استناد نیست و شما نیز نباید به آن ترتیب اثر دهید، خاطر نشان کرد: نظر ما تامین رضایت همه اهالی رسانه و ملاک اصلی ما تامین منافع همگان است.
دکتر سالاری افزود: باید طوری عمل شود که هم منافع ملی و هم منافع محلی گروه های ذینفع رعایت شود .

ارسال پاسخ