ادامه کاهش ورود و اقامت مسافران نوروزی در استان گیلان

شهرود امیر انتخابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به کاهش تردد وسایل نقلیه ورودی به استان گیلان در طرح نوروزی اظهار کرد: طی روز ۲۷ الی سوم فروردین‌ماه امسال ۵۰۱ هزار و ۳۷۲ خودرو به استان واردشده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۶۹ درصد کاهش‌یافته است.

وی با اشاره به ورود مسافران نوروزی به‌صورت زمینی و هوایی افزود: دو میلیون و ۲۵۰ هزار و ۳۷۵ نفر در طرح نوروزی امسال وارد استان گیلان شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸.۱۳ درصد کاهش ورود مسافران را به استان شاهد بوده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان همچنین با اشاره به کاهش ۵۷.۲۱ درصدی مسافران اقامت‌کننده در استان گیلان گفت: در طرح نوروزی امسال ۹۳۷ هزار ۳۶۹ نفر شب در مراکز اقامتی ثابت و موقت گردشگری استان گیلان اقامت کرده‌اند که شاهد کاهش محسوس در اقامت مسافران نیز در استان هستیم.

امیر انتخابی با بیان اینکه بازدید گردشگران از موزه‌ها و بناهای تاریخی گیلان نیز با کاهش حدود ۱۰ درصدی همراه بوده خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی امسال ۵۹ هزار و ۹۲۲ نفر از موزه‌ها و بناهای تاریخی و مراکز تفریحی سرگرمی استان گیلان بازدید داشته‌اند که با کاهش ۹.۷۵ درصدی مواجه بوده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به اشغال تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش میراث فرهنگی استان تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی امسال تاکنون ۶۰.۷۸ از تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان اشغال‌شده است

ارسال پاسخ