اجرای طرح تاکسی کتابخانه در تاکسی های بی سیم منطقه آزاد انزلی

به گزارش صبح رشت ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی برای نخستین بار در شمال کشور به طور رسمی طرح تاکسی کتابخانه در منطقه آزادانزلی با حضورمعاونین و مدیران سازمان منطقه آزادانزلی ، سرپرست کتابخانه های عمومی استان و مدیران شهرستان بندرانزلی و فعالان فرهنگی و آموزشی منطقه در ۲۷ دستگاه خودروی تاکسی بی سیم منطقه اجرا و از ۳۰ دانش آموز و کتابخوان برتر منطقه تجلیل شد.

بنا بر این گزارش سازمان منطقه آزادانزلی همزمان با روز ملی کتاب و کتابخوانی در راستای اعتلای فرهنگ کتاب خوانی و عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند :” مطالعه برای همه همه وقت همه جا” کلیه ی تاکسی های بی سیم این منطقه مجهز به کتاب و مجله و خورجین کتاب شدند که افراد می توانند از فرصتی که در طی نمودن مسیر با تاکسی را دارند از این کتاب ها استفاده کنند.

گفتنی است افراد در صورت علاقمندی می توانند کتاب ها را به منزل برده و پس از مطالعه به کلیه ی کتابخانه های عمومی، ایستگاه های مطالعه و تاکسی های بی سیم منطقه تحویل دهند و کتاب های موجود در تاکسی ها هر ماه به صورت منظم تعویض خواهد شد.

لازم بذکر است تاکسی کتابخانه طرح مشترکی است که سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کتابخانه های عمومی گیلان آن را در مرحله نخست در ۲۷ دستگاه تاکسی‌ بی سیم منطقه آزاد انزلی اجرا کردند و اجرای این طرح موجب افزایش انگیزه و علاقه برای ترویج فرهنگ مطالعه در بین شهروندان، ایجاد محلی به منظور دستیابی سریع، ارزان و آسان برای مسافران تاکسی و گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه میشود.

سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه تاکنون دو کتابخانه ثابت ، یک کتابخانه سیار مجهز به اینترنت و ۲۷ تاکسی کتابخانه را به منظور بهره برداری آحاد گردشگران و شهروندان منطقه  به بهره برداری رسانده است.

ارسال پاسخ